504 350 756

O mnie

Anna FizjoCare Anna Wąż  – mobilna rehabilitacja i masaż

Witam Cię na stronie poświęconej mobilnym usługom fizjoterapeutycznym.

Kim jestem?

Nazywam się Anna Wąż i jestem magistrem fizjoterapii.

Dlaczego właśnie fizjoterapia?

Od kiedy pamiętam interesowało mnie funkcjonowanie ludzkiego ciała. Będąc już nastolatką interesowało mnie funkcjonowanie ludzkiego ciała. a przy okazji w miarę możliwości zgłębiałam wiedzę na temat masażu. Nie miałam wtedy pojęcia, że są to jedne z elementów rehabilitacji.

Zawsze lubiłam pomagać, nieść wsparcie, działać społecznie, a fizjoterapia jest dziedziną, która oprócz pomocy w postaci usprawniania fizycznego, łącząc elementy psychologii, umiejętności interpersonalnych łączy to z możliwością wspierania pacjenta wiedzą, doświadczeniem, a czasem zwyczajną otuchą, czy pocieszeniem. Podczas wyboru kierunku studiów zrozumiałam, że właśnie rehabilitacja pozwala połączyć te wartości. I tak zaczęła się moja naukowa i zawodowa droga.

W czasie studiów udzielałam się również jako wolontariuszka w rehabilitacjach domowych organizowanych przez uczelnię. Pomagałam w organizacji i realizacji letnich oraz zimowych olimpiad specjalnych. Uczestniczyłam w licznych konferencjach naukowych, kursach szkoleniowych i kursach dotyczących metod specjalnych, ułatwiających pracę z pacjentem. Blisko dziesięć lat pracowałam w białostockich poradniach rehabilitacyjnych. Była to trudna i wymagająca praca, która nauczyła mnie cierpliwości i empatii do drugiego człowieka oraz zaowocowała umiejętnością współpracy – szczególnie ze starszymi ludźmi.

Dzięki ukończonym studiom uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Uzyskałam wiedzę oraz umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku – utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów. Studia przygotowały mnie do pracy w placówkach ochrony zdrowia oraz do samodzielnego pełnienia roli fizjoterapeuty.

Po ukończeniu studiów pracowałam stale jako fizjoterapeuta, co było dla mnie kolejnym doświadczeniem, które z powodzeniem wykorzystuję na co dzień w swojej pracy. W międzyczasie ukończyłam wiele kursów i szkoleń, które wzmocniły wiedzę i umiejętności związane z rehabilitacją oraz masażem zarówno relaksacyjnym, jak i leczniczym.

Przez kilka lat pracowałam również w sklepie MEDACTIVE z zaopatrzeniem ortopedycznym i medycznym, co pozwoliło mi poszerzyć wiedzę z zakresu produktów wspomagających rehabilitację i usprawnianie pacjenta.

Od wielu lat współpracuję z działającym przy Podlaskim Centrum Psychogeriatrii Białostockim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, gdzie udzielam porad oraz wspomagam rehabilitację osób dotkniętych tą chorobą oraz grupą „Wyważeni – Grupa Wsparcia Pacjentów Bariatrycznych”, gdzie dzielę się wiedzą z zakresu rehabilitacji.

Wykształcenie:

2018
Certyfikat prawa do wykonywania zawodu fizjoterapeuty

o numerze 24663, wydany przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów

2009 - 2011
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Wydział Nauk o Zdrowiu, kierunek: Fizjoterapia – studia magisterskie

2006 – 2009

Wyższa Szkoła Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w Białymstoku

Fizjoterapia z odnową biologiczną – studia licencjackie

2003 – 2006

 Szkoła Policealna Nr 1 Ochrony Zdrowia w Białymstoku

Wydział Fizjoterapii, zdobyty tytuł: technik fizjoterapii

Kursy i szkolenia:

annafizjocare