504 350 756

Zabiegi fizykalne aparatem do fizykoterapii

Elektroterapia

to inaczej leczenie prądem. Jest to metoda lecznicza wykorzystująca różne prądów – stałe lub zmienne, o różnej częstotliwości. Elektroterapia jest formą fizykoterapii stosowaną w objawowym leczeniu schorzeń, w tym schorzeń narządu ruchu. Leczenie prądem działa przeciwbólowo, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie krwi, przyspiesza proces regeneracji tkanek oraz umożliwia lepsze wchłanianie obrzęków.

Laseroterapia

to zabieg leczniczy wykorzystujący lasery medyczne – urządzenie emitujące skupioną, monochromatyczną wiązkę światła. Laseroterapia jako jedna z dziedzin fizjoterapii polega na stymulowaniu procesów leczniczych narządów ruchu. Laser działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, wspomaga gojenie i pobudza mikrokrążenie.

Ultradźwięki

czyli sonoterapia to bezbolesny zabieg polegający na działaniu fali ultradźwiękowej na zmienione chorobowo miejsce. Terapia ultradźwiękami ma przede wszystkim wpomagać zdolności organizmy do elczenie i samonaprawy. Posiada również właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Światłolecznictwo lampą Sollux na podczerwień

inaczej fototerapia to zabieg terapeytuczny, poleagjacy na ekspozycji na światło naturalne lub sztuczne. Światłoterapia wykonywana jest za pomocą urządzenia emitującego promieniowanie podczerwone, spolaryzowane lub ultrafioletowe. Efekty, które uzyskuje się dzięki terapii światłem to przede wszystkim poprawa ukrwienia tkanek, złagodzenie dolegliwości bólowych oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego.